Discover Card nedir?

Discover Card, Amerikan finans hizmetleri şirketi Discover Financial (DFS) tarafından verilen bir kredi kartı markasıdır.

1985 yılında perakendeci Sears Roebuck & Co. tarafından piyasaya sürülen Discover kartları, ilk olarak düşük ücret yapıları ve öncü nakit geri ödeme ödül programı ile öne çıktı. Günümüzde Discover Kartları, Visa (V), MasterCard (MA) ve American Express (AXP) ile birlikte dünyada en çok kabul gören kartlar arasındadır.
Temel Çıkarımlar

 • Discover Card, geri ödeme programı ve indirimli ücret yapısı ile tanınan bir tüketici kredi kartı markasıdır.
     
 • Discover Financial, kartlarını aracı banka düzenleyicileri kullanmadan doğrudan müşterilerine verir ve böylece doğrudan kredi kartı bakiyelerinden kazanılan faizden kar sağlar.
     
 • Discover, iş modeli göz önüne alındığında, müşterilerini rakiplerininkinden daha çok kartlarından daha fazla borç almaya teşvik etmek için ek bir teşvike sahiptir.

  Discover Kartları Nasıl Çalışır?

  Bir tüketicinin bakış açısından, Discover Card'lar Visa veya MasterCard gibi rakip markalar altında sunulanlara oldukça benzer görünebilir. Bununla birlikte, perde arkasında Discover Card'ların çalışmaları ile rakiplerinin çalışmaları arasında bazı önemli farklılıklar vardır.

  Bunu örneğin Discover ile Visa kartlarını karşılaştırarak görebiliriz. Visa, kendi markasının kullanımını, daha sonra müşterilerine Visa markalı kredi kartları sunan amir bankalara lisanslarken, Discover aslında doğrudan kendi markasını kullanarak kredi kartlarını çıkarmaktadır.

  Bu nedenle Discover Financial, Discover Card'ı ödeme olarak kabul eden işyerlerinden ödeme işlem ücreti almanın yanı sıra kredi kartı müşterilerinden faiz geliri elde etmektedir. Visa, aksine, ödeme ağından gelir elde eder, ancak son kullanıcısının kredi kartı bakiyelerinden doğrudan kar sağlamaz. Discover'ın iş modeli, bu şekilde, aynı zamanda doğrudan bir ihraççı olan American Express'inkine daha çok benziyor.

  Bunu akılda tutarak, Discover Cards'ın geçmişte neden yeni kullanıcıları çekmek için cazip şartlar sunduğu, örneğin nakit para ödülleri sunan ilk büyük kredi kartı grubu olması mantıklıdır. Sonuçta, şirketin kârlılığı yalnızca işlem işlem ücretlerini artırmak için kartın satıcılar arasında kabulünü artırmaya değil, aynı zamanda kart sahiplerinin ortalama ödenmemiş bakiyesini artırmaya da bağlıdır.

  Müşterileri Discover kartlarını kullanarak kredi limitlerini artırmak veya yıllık hesap ücretlerinden feragat etmek gibi daha fazla borç almaya teşvik eden teşvikler, Discover Financial’ın genel iş modeli göz önüne alındığında mantıklıdır.
  Kart Sahibi Avantajlarını Keşfedin

  Discover, öncelikli olarak nakit geri kazanan ve aynı zamanda genel havayolu milleri (Discover It Miles) sunan kartlar sunar. Discover'ın Cashback ödül programı, dönüşümlü harcama kategorilerinde ve tüccarlarda her çeyrekte 1.500 $ 'a kadar (bundan sonra% 1 ile) ve diğer tüm harcamalarda% 1'e kadar uygun harcamalarda% 5 geri ödeme ile tüm satın alımlarda bir geri yüzde sağlar.

  Aşağıdaki Discover kartları bu Cashback ödüllerini kazanır:

      Cash Back'i Keşfedin
      Denge Transferini Keşfedin
      Keşfedin Öğrenci Nakit Geri Ödeme
      NHL Keşfet

  Diğer Discover kartlarının, geri ödeme ödülleri yapısında farklı varyasyonları vardır. Discover it Chrome ve Chrome Öğrenci kartları, restoran ve gaz satın alımlarında% 2 ve diğer harcamalarda% 1 geri ödeme sunar. Discover it Business kart, işle ilgili tüm alışverişlerde sınırsız% 1,5 geri ödeme sunar.
  Bir Keşfet Kartının Gerçek Dünyadan Örneği

  Mia'nın yeni bir kredi kartı başvurusu yapmayı düşündüğünü varsayalım. Seçeneklerini araştırırken, çeşitli kartların sunduğu terim ve özelliklerde önemli farklılıklar olduğunu fark eder. Örneğin, sade vanilya kartları, birkaç ödül programı karşılığında düşük ücretler sunar; Discover Financial tarafından sunulan "Discover it Cash Back" gibi diğer kartlar ise daha cömert ödül programları ve nakit geri ödeme avantajları sunar.

  Bu farklılıklar bazen farklı yıllık yüzde oranları (APR'ler) ve kartlarla ilişkili hesap ücretleri ile basitçe açıklansa da Mia, bu değişikliklerin aynı zamanda büyük kredi kartı markalarının kullandığı farklı iş modellerinden de kaynaklandığını öğrendi.

  Visa gibi bazı şirketler esas olarak işlem hacimlerinden para üretirken, Discover Financial ve American Express gibi diğer şirketler de doğrudan kart sahiplerine borç para veriyor. Bu nedenle, müşterilerine doğrudan kart veren şirketler, müşterilerini kartlarından daha fazla borç almaya teşvik eden ödül programları ve diğer özellikler sunmak için ek bir motivasyona sahiptir.
 • Alışverişe başlamak için Tıklayın.