Kar beyazı kumaş özel bakım gerektirir çünkü zamanla parlak rengini kaybedebilir ve hoş olmayan grimsi bir renk tonu alabilir. Bu birkaç nedenden dolayı olur. Şeylerin kararmasına yol açan ana faktörler:

• yanlış yıkama;

• renkli kıyafetlerin altına beyaz giymek.

 

 

Size beyaz bir sütyenin rengini değiştirmemesi için nasıl yıkanacağını göstereceğiz ve orijinal beyazlığını kaybetmiş bir sutyeni evde nasıl hassas bir şekilde beyazlatacağınızı öğreteceğiz.

Beyaz iç çamaşırı için yıkama kuralları

Sütyeninizi sadece açık renkli çamaşırlarla çamaşır makinesinde yıkarsanız , koyulaşma riski vardır. Diğer ürünlerden ayrı olarak elde yıkamak en iyisidir. Toz uygun seçilmelidir - sadece beyaz giysiler için tasarlanmıştır. Su sıcaklığı çok sıcak olmamalıdır, 35-40 derece yeterlidir.

 

 

Beyaz şeyleri aydınlatmanın en iyi yolları

1. Oksijen ağartıcıları kullanın. Sudaki sodyum perkarbonat, oksijeni serbest bırakarak ayrışmaya başlar. Bu reaksiyonun bir sonucu olarak, tüm lekeler mükemmel şekilde çıkarılır ve hatta eski kirler bile çıkarılır. İç çamaşırların zarar görmemesi için ürünün kullanım süresini aşmamaya özen gösteriniz. Ağartıcının agresif etkisi metal bağlantı parçalarına zarar verebilir ve kumaşın yapısını bozabilir.

 

 

2. Amonyağı suya bırakın. Bir litre su için bir çorba kaşığı amonyak yeterlidir. Ürünü hafif ılık suda seyreltmeniz gerekir. Beyazlatma etkisinin farkedilmesi için şeyler yaklaşık 2 saat solüsyonda tutulur. Bu yöntemin önemli bir dezavantajı vardır - amonyağın keskin aroması. Bu yöntemin avantajları arasında amonyağın ipeğe zarar vermemesi ve ince danteller için bile güvenli olması sayılabilir. Ağartma işleminden sonra ürün iyice durulanmalıdır. İlacın kokusu, saç kremi tarafından iyi bir şekilde giderilir.

 

 

3. Bir soda ve tuz çözeltisi yapın. Bunu yapmak için 2-3 yemek kaşığı Extra ince tuz ve karbonatı karıştırıp bir tutam beyaz çamaşırlar için deterjan ekleyin ve ardından 1 litre suyun tamamını dökün. Ürünü yaklaşık bir saat bekletin. İşlemden sonra iyice durulayın. Bu ağartma sonucunda kumaş olağanüstü bir yumuşaklık kazanacak ve rengi daha açık ve çok daha parlak hale gelecektir.

 

 

Gördüğünüz gibi sütyene beyazlığı geri döndürmek hiç de zor değil. Bu tür prosedürler genellikle büyük finansal yatırımlar gerektirmez ve fazla zaman almaz. Hafif sararmış sütyenler tekrar bembeyaz yapılabilir. Ancak lüks görünümünü olabildiğince uzun süre koruması için iç çamaşırınıza hemen özen göstermeniz daha iyidir.