Kuşak nedir ve bir tane kullanmalı mıyım? Korse denemek için 4 neden ve şaşırtıcı faydaları (daha iyi duruş dahil!)


Modern kuşaklar geleneksel tasarımlardan farklıdır


En son ne zaman birinin en iyi şekillendiricilerle aynı nefeste kuşaklar hakkında konuştuğunu duydunuz ? Şanslar, bir süredir (eğer varsa). Ancak gelenekçiler, çalıştıkları konusunda ısrar ediyorlar. Bu nedenle, kendinizi bir kuşak deneyip denemeyeceğinizi veya bir kuşak kullanmanın faydalarını merak ederken bulduysanız, bu makale tam size göre. 

Geleneksel olarak, 20. yüzyılın başlarındaki bu buluş, daha uzun bir uzunluğu (gövdenin alt kısmından üst uyluklara kadar), bacakları bir etek gibi sıyıran açık tabanlı ve çoraplara takmak için kayışları olan bir tür 'kısmi korse' idi. dan uzun bir yol Günümüzün kuşaklarından çok bu erken yineleme, elastik kumaştan ve kemikten yapıldı ve figürü yeni, popüler S siluetine kadar genişletti. 


1910'lardan itibaren, korseler hızlı bir şekilde korselerin yerini aldı, göreli rahatlıkları ve giyme kolaylıkları nedeniyle ödüllendirildiler (özellikle, bir kadını bağlamak için küçük bir takıma ihtiyaç duymadılar). 1960'lara kadar bu iç çamaşırın gerçekten gözden düşmesi değildi; Külotlu çoraplardaki gelişmelerle gölgede kalan ve uzun boyları dönemin mini etek ve elbiselerine uymayan kuşak hızla atıldı.

Aslında, muhtemelen kuşağı çağdaş isimlerinden biri ile tanıyacaksınız – vücut şekillendiriciler, bel eğitmenleri veya bel cinchers (2014'te Kim Kardashian tarafından popüler hale getirildi).kuşak, farklı bir kılıkta da olsa bugün hala var. Kuşak hiçbir zaman tamamen kaybolmadı; 

Tüm Korse Modellerimizi Görmek İçin Tıklayınız.

Doğru beden için alışveriş yaptığınız sürece herhangi bir sorun yaşamadan yürüyebilmeli, oturabilmeli ve derin nefes alabilmeli ve kenarlarda herhangi bir sıkışma veya şişkinlik yaşamamalısınız.Geleneksel kuşaklar kadın formlarını daraltmaya odaklanırken, modern kuşaklar yalnızca rahat kontrolü desteklemek ve sunmak için tasarlanmıştır. 19. yüzyıl tarzı dolambaçlı korseler ve baygın bayanlar hakkındaki tüm fikirleri unutabilirsiniz - modern kuşaklar, hayal edebileceğiniz kadar eski muadillerinden uzaktır.